Обирай пісні. Визначай переможця

Як спілкуватися з різними поколіннями українців: бумери, покоління X, Y і Z

11.10.2021 р., 19:04

Звички, смаки і побут українців різних поколінь кардинально відрізняються. Як до різних поколінь донести інформацію, знайти підхід і правильно комунікувати, розповіла в ефірі Українського радіо експертка з комунікацій, засновниця GOLUBi GROUP і бюро комунікаційних smart-рішень Марина Голуб.

Про покоління бебі-бумерів 

Покоління бебі-бумерів — люди, народжені в 1943-1965 рр., тобто під час Другої світової війни. Вони жили в поганих умовах і нормою для цього покоління було жертвувати чимось заради більшого.

Про покоління Х 

Покоління Х або "невідоме покоління" — народжені упродовж 1965-1983 рр. Їх ще називають "діти з ключем на шиї", бо ключі від квартири їм чіпляли на шию, щоб не загубилися. Покоління Х не бачили війни і голоду, жили більш-менш матеріально забезпеченими. Їхні батьки багато працювали, і діти зростали наодинці зі своїми проблемами. Це покоління схильне до альтернативного мислення. Вони самостійні, бо свої проблеми і конфлікти вирішували самотужки: у школі, з друзями, у гуртках. Це найбільш самостійне покоління.

Найбільше це покоління цінує складний досвід, адже вони готові були починати від низів і повільно рухатися до вершини. Умовно, ладні були починати із слюсаря заводу і довго йти до посади директора. Люблять глибоко копати, до чого наступні покоління вже не готові. 

Комунікувати представники цього покоління ладні з тими, кого вони поважають. Якщо досвідчений лікар з великим досвідом роботи порадить їм вакцинуватися, вони це зроблять. Вони не повірять рекламним гаслам, а довіряться людині зі складним досвідом. У них підвищений рівень справедливості, несправедливість їх обурює. Їхній "юнацький максималізм" не проходить упродовж всього життя. Недоліки цього покоління — неготовність до швидких змін.

Покоління Y або "міленіали"

Так звані "міленіали" або покоління Y — це люди народжені з 1985 до 2000 років. Вони не готові починати з низів, хочуть швидкого зростання. Це діти, які бачили навколо себе швидкі зміни в дитинстві. Якщо батьки їм розповідають про поступове зростання крок за кроком, "міленіали" цього не сприймають.

Переваги — готові навчатися новому постійно, вони розуміють, що можуть помилитися у виборі професії, тому опановують одразу кілька спеціальностей, навчаються на двох-трьох факультетах. Їм це вдається легко. Вони обирають той фах, який їм подобається, не робитимуть те, що "потрібно зробити", бо не люблять рутини.

Не працюватимуть понаднормово, вдало розмежовують робочий час і вихідні. Будь-яка спроба керівника змусити працювати в суботу чи неділю ними буде сприйматися як посягання на власний простір. Керівникові в такій ситуації варто зацікавити це покоління проєктом. Якщо "ігрекам" сподобається проєкт, займатися ним буде весело і круто, то вони готові будуть працювати і понаднормово. Це дуже творче покоління, в них розвинене креативне мислення, вони владо поєднують те, що не поєднується.

Покоління Z або "зумери"

Це люди, народжені впродовж 2000-2012 років. Вони дуже спортивні, вміють опрацьовувати значний масив інформації, але поверхнево. У фахових колах їх жартома ще називають “сніжинками”, бо вони часто ображаються і, так би мовити, "тануть". Це дуже ніжне покоління.

Наприклад, вони можуть вчасно не виконати роботу, надіслати її із запізненням, а потім ображатися на керівника, що він одразу ж не покинув усе і не почав перевіряти цю роботу. Це покоління, що не терпить жодної критики — ні конструктивної, ні деструктивної. Також вони ненавидять, коли на них підвищують голос, дуже емоційно сприйнятливі. Водночас це люди, які люблять ризикувати, це покоління стартаперів.

Фото pixabay.com

 

Як спілкуватися з різними поколіннями українців: бумери, покоління X, Y і Z

Новини по темі