Обирай пісні. Визначай переможця

Безпечно, якісно та корисно: як правильно годувати домашніх улюбленців? Радять експерти

12.10.2021 р., 14:54

Про те, як обрати якісний корм для котів та собак, та чим краще годувати хатніх улюбленців, в ефірі Українського радіо розповіли заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у м.Києві Роман Матвійчук та ветеринарка Антоніна Гайдамак.


Корм для тварин дійсно повноцінне збалансоване харчування чи просто маркетинговий хід?

"Перш ніж вибрати потрібний корм, варто проконсультуватися з ветеринаром, який веде вашу домашню тварину. Готовий корм — це зручно, але є моменти, які потрібно враховувати. Якщо у тварини немає активного моціону, то корм, зазвичай дуже калорійний, може негативно впливати на стан її здоров’я: з’являється зайва вага, йде навантаження на серце тощо. Також важливо суворо дотримуватися дозування корму, яке виробник вказує на упаковці, і не давати більше, навіть якщо здаватиметься, що ваш улюбленець голодний; дивитися на дати виготовлення. Вивчайте склад корму, адже вони можуть мати різне призначення, наприклад лікувальне. І, звісно, не купуйте корм у невизначених місцях торгівлі", — зауважив Роман Матвійчук.

З чого виготовляють готовий корм для тварин?

"Для того, щоб отримати відповідь на це питання потрібно побувати на виробництві корму і поспілкуватися з технологом. Наші українські корми не гірші за іноземні. Впевнений, що певна частина м’яса таки входить до складу готового корму. Якщо на пакуванні вказується "м’ясна сировина", то ви маєте розуміти, що то може бути будь яка частина або сполучні тканини, які не вважаються м’ясом. Я би рекомендував купувати сухий корм не на вагу,а фасований, адже корм — гігроскопічний, отже набирає в себе вологу і швидко псується. Перепади температури також негативно впливають на якість та безпечність корму", — відповів Роман Матвійчук. 

Найпопулярніші складники корму

"Це — найрізноманітніші частини туші, ароматизатори та інші баластні речовини. Коли розробляють корм, то враховують всі чинники, аби він тварині сподобався", — вважає Роман Матвійчук.

Про підробки відомих марок корму

"Коли ви купуєте корм на вагу, то не знаєте достовірно, чи то насправді він. Я зараз не маю на увазі пристойні заклади торгівлі. Десь в переході в мішок з назвою європейського корму можуть насипати неякісний, дешевий корм і продавати. Тому я за фасований корм", — уточнив Роман Матвійчук. 

Чи має значення формат упаковки вологого корму?

"Формат упаковки не має значення. Фактично весь вологий корм має однаковий склад. Пауч, наприклад, зручний для використання, адже призначений для разового кормління: його не потрібно буде зберігати, псуючи запах у своєму холодильнику. Корм має бути безпечним, якісним та корисним для тварини. Для вибору вологого корму також треба консультуватися з ветеринаром, а також звертати увагу на самопочуття домашнього улюбленця після нього",  — зауважив Роман Матвійчук.

Про терміни придатності та умови зберігання корму для тварин

"Термін зберігання корму — рік-півтора в середньому. Але точно його має визначати виробник. З вологим кормом ситуація простіша, адже на кожній упаковці має бути вказана дата виготовлення і реалізації", — розповів Роман Матвійчук. 

Як споживач може звернутися до виробника задля перевірки складу корму?

"Споживач має право просити документи, з якими надійшов корм, де зазначатиметься інформація про склад продукту, дату і місце його виготовлення. Якщо домашній улюбленець отруївся і ветеринар підтвердив, що в цьому винен корм, то власник тварини повинен взяти офіційне підтвердження цього і звернутися до місцевого органу держпродспоживслужби. Там збиратимуть додаткову інформацію і розбиратимуться з проблемою", — прокоментував Роман Матвійчук.

Чим краще годувати домашніх тварин: кормом чи домашньою їжею?

"Як на мене, значної різниці немає. Якщо ви хочете годувати тварину домашньою їжею, то дієтолог має розробити спеціальний раціон: скільки м’яса, каші та овочів потрібно саме вашому чотирилапому улюбленцю, відповідно до його потреб. В інших випадках тварина чогось може не добирати. Стосовно готового корму, то там вже все лабораторно досліджено і пораховано, відповідно до певної групи тварин. Якщо у тварин є певні хвороби, то їм потрібен спеціальний корм, який в домашніх умовах важко приготувати", — вважає Антоніна Гайдамак. 

Який корм варто обирати для свого улюбленця?

"Я раджу обирати корм суперпреміум класу — так звані холістики. Також рекомендую купувати ті корми, які вже давно представлені на ринку, адже вони вже багато років досліджуються виробниками", — відповіла Антоніна Гайдамак. 

До яких захворювань може призвести систематичне вживання неякісного корму?

"При будь-якому неправильному годуванні домашньою їжею чи кормами, можуть бути різні ускладнення, починаючи від отруєння, закінчуючи сечокам’яною хворобою, гастритом, панкреатитом тощо. Молода тварина неправильно сформується і не матиме належного розвитку. Заводити тварин — дорого. Якщо ви хочете мати здорову тварину — будьте готові витрачати на неї гроші", — розповіла Антоніна Гайдамак.

Скільки води потрібно вживати тварині, яка харчується кормом?

"Тварина повинна вживати достатню кількість води, в залежності від складу корму і вмісту в ньому води. Доступ до чистої води має бути постійний", — прокоментувала Антоніна Гайдамак.

Фото: www.pexels.com

Безпечно, якісно та корисно: як правильно годувати домашніх улюбленців? Радять експерти

Новини по темі