Обирай пісні. Визначай переможця

Тест-драйв професій для дівчат: що це таке та як долучитись? Розповідає експертка

18.10.2021 р., 18:30

Багато дівчат та жінок різного віку часто стоять перед нелегким вибором професії, якій присвятять значну частину свого життя. Організатори "Тест-драйву професій для дівчат" переконані, що аби бути впевненими у своєму виборі, жінкам варто "потестити" майбутню працю. Детальніше про проєкт та проблеми сучасних українок на ринку праці Українському радіо розповіла кар’єрна консультантка, експертка ринку праці Тетяна Пашкіна.

Хто може скористатися кампанією "Тест-драйвом професій для дівчат"?

Захід відбуватиметься з 18 по 22 жовтня як онлайн, так і офлайн. Доєднатися можуть дівчата, їхні батьки та дорослі жінки. Кожна з верств зможе поспілкуватися зі спікерами, експертами, психологами, кар’єрними консультантами, аналітиками ринку праці і потім потрапити на екскурсію. 

Буде дев’ять міст України: Вінниця, Запоріжжя, Стрий, Миколаїв, Кременчук, Сарни, Чернівці, Дніпро та Харків. Всю інформацію про заходи можна отримати в соцмережах або на сайті проєкту. Заходи відбуватимуться ввечері, щоб батьки могли доєднатися і поспілкуватися та отримати хоча б первинну інформацію про окремі професії. Потім можна буде зрозуміти, куди рухатися далі, що цікаво і яким чином щось в житті міняти.

Нагадаємо, захід складатиметься із зустрічей за різними напрямками. Зокрема, один із блоків присвячений виробничим професіям, в рамках якого виступлять сепараторниця дробильно-збагачувальної фабрики компанії Ферекспо Кіра Абаза та Tik-Tok блогерки Даша Євтух та Діана Козачок. Також заплановані виступи засновниці власної ферми Farm for friendsгасі Оксюковської та шеф-кухарки київського ресторану "Сто років тому вперед" Алли Запорожан.

Крім того, в рамках "тест-драйву" можна буде послухати лекції про жіноче лідерство в професійній реалізації, як батьки можуть допомогти донькам обрати майбутню професію, як успішно змінити свою професію. 

Про нижчу оплату праці жінок

18% — це різниця між зарплатнею чоловіків і жінок, найбільша за останні два роки. Кажуть, що пандемія цьому лише посприяла, тому що на жінок звалилася неоплачувана хатня робота, й іноді жінка сама не йде на повний робочий день, тому що має додаткові обов'язки.

Виробнича сфера в цьому сенсі трохи більш гендерно зрівняна, тому що існують тарифні розцінки, і чиї руки це роблять — чоловічі чи жіночі — різниці немає. 

Щодо боротьби з цією нерівністю, то в нас є сила-силенна підписаних актів категоризації, але вони не працюють. Якщо ми, наприклад, кажемо про ситуацію з владними структурами, де є квоти (наприклад, у парламенті), то їх немає. У бізнесі, відповідно, та ж ситуація. В нас жінки іноді навіть бояться подаватися на вакансії керівників, тому що там працюють одні чоловіки. В тому ж менеджменті бізнесових організацій жінок, звісно, стає більше, але їх ще не так багато як чоловіків, і це не дуже хороший тренд.

Фото: www.testdrive.org.ua

Тест-драйв професій для дівчат: що це таке та як долучитись? Розповідає експертка

Новини по темі