Мобільний додаток

Олена Шарпанська

Олена Шарпанська

Олена Шарпанська - Авторка і ведуча програм «Русскиеукраинцы» та «Життя без лінії розмежування» російської редакції Головної редакції мовлення іноземними мовами та Першому каналі Українського радіо. Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка в 1986 році. Вчилася на вечірньому відділені й працювала в «Спортивній газеті» (газета, на жаль, уже не існує). 1992 року перейшла працювати на перший канал Українського радіо, до редакції суспільно-політичного мовлення. Впродовж кількох років була авторкою і ведучою програми «Зворотній зв’язок» про соціальні та медичні проблеми в суспільстві. Спільно з Республіканським управлінням ДАІ МВС України, готувала й вела в прямому ефірі 50-хвилинну програму «Автомобіль, дорога, ми». Коли в 1995 році відновилося молодіжне мовлення, і була створена молодіжна редакція «Європа-Центр», то приєдналася до новоствореного колективу, і повернулася до спорту. Напередодні Олімпійських ігор 1996 року в Атланті, створила і вела програму «Олімпійське сходження», згодом - «Планета Спорт». Працювала на Олімпіаді в Атланті і як спеціальний кореспондент Українського радіо, і як телекоментатор змагань з академічного веслування та веслування на байдарках і каное. Олімпійський цикл було пройдено і спорт залишився як чудовий спогад та унікальний досвід. НаПершому каналі УР виходили мої програми «Хто я?» (про пошуки себе в цьому світі), «Неповторність» про видатних сучасників, «Крупний план» - коротка версія «Неповторності». Коли молодіжна редакція стала частиноюдругого каналу УР «Промінь», то в прямому ефірі вела програми «Культ особи», «Азбука реальності», «Радіопрес. Портрет». В запису виходила програма «Музика на кону. Музика зарубіжного кіно». З 2017 року співпрацюю з російською редакцією мовлення іноземними мовами. Спочатку була одна 20-хвилинна програма «Русскиеукраинцы» по суботах, а з квітня 2018, - це прямий ефір по понедільках, вівторках і середах. А по п’ятницях виходить - «Життя без лінії розмежування». Ця програма йде також по суботах на Першому каналі УР. За, майже, 40-річну журналістську кар’єру займалася різними темами, однак улюблені, назвати важко. Мене цікавлять люди, їхні історії, життєвий досвід, уміння долати нездоланне, їхня творчість і погляди на життя. Намагаюся бути молодою мамою і бабусею. Головне хобі – моя велика дружня родина.

Наступні передачі

 • 20.10.2021 20:10:00
  - RUI

  У львівському видавництві "Кальварія" побачила світ книга колишнього військового розвідника-аналітика Володимира Дмитренка "Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму". Про історичні паралелі, важливу аналітику слухаємо в програмі. (ч.2)

 • 21.10.2021 20:10:00
  - RUI

  Буденні проблеми і невигадані історії вимушених переселенців і жителів непідконтрольних територій.

 • 22.10.2021 20:10:00
  - RUI
  "Біловодськ - кінна столиця України". Так називається проєкт, який за підтримки УКФ, реалізується в Біловодському краєзнавчому музеї з 2018 року. Чи може унікальне місце Луганщини, в 80 кілометрах від окупованого обласного центру, стати привабливим для туристів? Чотири найстаріші кінні заводи країни, що мають понад 200-літню історію - не лише окраса Біловодщини, а й комплекс великих проблем, що чекають негайного розв'язання.

Минулі передачі

 • 19.10.2021 20:10:00
  - RUI

  У львівському видавництві "Кальварія" побачила світ книга колишнього військового розвідника-аналітика Володимира Дмитренка "Розвідка та інші таємні служби Стародавнього Риму". Про історичні паралелі, важливу аналітику слухаємо в програмі. (ч.1)

 • 15.10.2021 20:10:00
  - RUI
  Сьогодні, як післямова до прекрасного свята - Дня захисника і захисниці "Герої працюють тут". Основна мета проєкту - змінити упереджене ставлення частини населення до ветеранів російсько-української війни та підвищити рівень і довіру до працевлаштування захисників та захисниць України.
 • 13.10.2021 20:10:00
  - RUI
  До Дня захисників і захисниць України. Гість - ветеран російсько-української війни, письменник, блогер і волонтер Мартін Брест (Олег Болдирєв), автор книг "Піхота" та "Вірочка". (ч.2)
 • 12.10.2021 20:10:00
  - RUI
  До Дня захисників і захисниць України. Гість - ветеран російсько-української війни, письменник, блогер і волонтер Мартін Брест (Олег Болдирєв), автор книг "Піхота" та "Вірочка". (ч.1)
 • 06.10.2021 20:10:00
  - RUI
  Всі математики світу знають формулу Остроградського-Гауса і метод Остроградського. За понад 200 років вони не втратили актуальності, а значить ми можемо стверджувати, що полтавчанин Михайло Остроградський був геніальним ученим. Більшу частину свого життя він жив і викладав у Петербурзі, дивуючи студентів і колег своїм гучним геканням і українізмами. Він дружив із Шевченком і сумував за Україною...
 • 01.10.2021 20:10:00
  - RUI
  23 вересня в Українському кризовому медіа-центрі голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер презентувала нову доповідь про ситуацію з правами людини в Україні по обидва боки лінії розмежування. Свої думки щодо роботи Місії та достовірність даних, які оприлюднені в доповіді висловила виконавча директорка Центру громадянських свобод, правозахисниця Олександра Романцова.
 • 29.09.2021 20:10:00
  - RUI
  До 80-річчя трагедії Бабиного Яру. Поет Пауль Целан - єврей, який писав німецькою, народився в Чернівцях, пішов із життя у Парижі. Його вірші - це реквієм євреям, що були вбиті у фашистських концтаборах та "бабиних ярах" у Європі. Про життя і творчість трагічного поета і перекладача Пауля Целана цій програмі.
 • 28.09.2021 20:10:00
  - RUI
  Михайло Савва - політичний емігрант з Росії, доктор політичних наук, професор Кубанського університету вже шість років живе і працює в Києві. Відомий правозахисник розповідає, чому приїхав в Україну, чим тут займається, а також про політичне майбутнє нашого північно-східного сусіда. ч.2.
 • 27.09.2021 20:10:00
  - RUI

  Михайло Савва - політичний емігрант з Росії, доктор політичних наук, професор Кубанського університету вже шість років живе і працює в Києві. Відомий правозахисник розповідає, чому приїхав в Україну, чим тут займається, а також про політичне майбутнє нашого північно-східного сусіда. ч.1